Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
Gadu Gadu: 1882 Skype: lukasz.piec
Telefon: +48 609 155 573 E-mail: info@lukaszpiec.pl

Masz dodatkowe pytania?

Nie zwlekaj, napisz do nas

Rozwiązanie na miarę YouTube, czy Google Video :-)

Jakiś czas temu przygotowaliśmy (w oparciu o autorskie rozwiązania) odtwarzacz plików audio/video, który działa online - na Państwa stronie internetowej. Z czasem - gdy zainteresowanie narzędziem rosło - przygotowany został specjalny panel administracyjny za sprawą, którego Klient ma następujące możliwości:

1. ADMINISTRACJA KATEGORIAMI / PODKATEGORIAMI
Administrator może definiować nowe kategorie lub podkategorie - wedle uznania. Daje to możliwość bardzo zgrabnego sortowania kolekcji swoich multimediów na stronie internetowej. Przypuśćmy, że w naszym serwisie posiadamy sekcję, gdzie prezentujemy audycje radiowe. Chcemy, aby dział ten został podzielony na odpowiednie kategorie:
  1. RMF FM
  2. Radio Piekary
  3. RADIO ESKA
  4. Radio Maryja
I teraz, w zależności od wybranej kategorii, użytkownik ujrzy listę dostępnych w niej plików.

2. ADMINISTRACJA DODANYMI PLIKAMI AUDIO / VIDEO
W każdej chwili możemy wzbogacić naszą internetową kolekcję o kolejne pozycje, wystarczy się zalogować do części administracyjnej i przejść do części definiowania nowych plików. Mechanizm zapisywania nowego pliku na serwerze oraz w bazie danych jest bardzo prosty. Administrator ma możliwość wgrania pliku na serwer poprzez przygotowaną aplikację lub wcześniejszego umieszczenia pliku na FTP - w tej sytuacji system wygeneruje listę plików, z których trzeba wybrać odpowiedni.

3. JAWNA POPULARNOść POSZCZEGóLNYCH NAGRAń
Jako, że każdego interesuje popularność poszczególnych części serwisu internetowego - i w przypadku multimedialnych zbiorów jest opcja monitorowania ruchu. Administrator w każdej chwili ma możliwość podglądnięcia popularności wybranych plików, bowiem każdy z nich posiada własny licznik odwiedzin. Co ważne, licznik ten zlicza tylko i wyłącznie wizyty unikatowe. Co to znaczy? Jeśli użytkownik ABCG odwiedza stronę i odświeża 10 razy, to system i tak zliczy go tylko jeden jedyny raz (mowa oczywiście o sytuacji, gdy odświeżana jest cały czas ta sama podstrona z odtwarzanym plikiem).

4. PRECZ Z AUTOMATAMI!
Klient może decydować, czy wybrany plik ma być uruchamiany automatycznie, czy dopiero po kliknięciu przez użytkownika. Zastanawiacie się Państwo do czego taka opcja może się przydać? Na pewno znajdzie zastosowanie w zbiorach multimediów, które składają się z powiedzmy 20 plików audio. Wtedy, po wejściu do takiego zbioru - wszystko wystartuje, co jest niedopuszczalne.

5. MOBILNOść PRZEDE WSZYSTKIM
Główną zaletą opisywanego narzędzia jest jego mobilność. Co to znaczy? Chodzi oczywiście o elastyczne zastosowanie. Kupują Państwo u mnie licencję na używanie oprogramowania, a indywidualne dywagacje pozwolą określić ilość stron internetowych, na których ów odtwarzacz będzie używany. Jest to świetna opcja dla właścicieli kilku serwisów internetowych, a nie tylko jednego.

6. PRZYKłADOWE WDROżENIA
Do dnia dzisiejszego nasze narzędzie doczekało się kilku implementacji.
  1. RZSKA - biblioteka audycji radiowych
  2. Jakub Sosnowski - wideoklip ślubny nr 1
  3. Andrzej Batko (NLP) zamówił system na potrzeby swoich Klientów oraz szkoleń.
UWAGA! W przypadku plików video sprawa się troszkę komplikuje, bowiem odtwarzacz do poprawnego działania potrzebuje pliku FLV. Nie jest to wada naszego narzędzia - tak po prostu jest. W sieci istnieje wiele konwerterów, które radzą sobie z migracją formatu pliku video na FLV, aczkolwiek są to programy działające w systemie użytkownika, a nie online. Istnieje możliwość konwertowania online, aczkolwiek wymaga to dostępu do serwera na bardzo wysokich prawach.

Uwaga! Aktualizacja Uruchomiona została wersja demonstracyjna opisywanego narzędzia.
Zapraszam na stronę: http://www.lukaszpiec.pl/frame?url=http://www.lukaszpiec.pl/ap/audio-video/

Bardzo funkcjonalny sklep internetowy