Grupa Łukasz PiecAplikacje internetowe dla Twojej firmy

20 Październik

Modelki 50plus nadchodzą!

Jako, że od dłuższego czasu współpracujemy z fundacją na rzecz kobieta Ja kobieta, nasza agencja opracowała założenia techniczne dla nowej akcji pt . Modelki 50plus. W ramach akcji, za sprawą specjalnie przygotowanego formularza rejestracyjnego, internautki mogą przesłać informacje o sobie, zdjęcia sylwetki oraz opisy. Wszystkie dane są katalogowane i regularnie przeglądane.

Na potrzeby kampanii, przygotowaliśmy także projekt graficzny bannera oraz mechanizm reklamowy promujący akcję po wejściu na stronę portalu kobieta50plus.pl

Dowiedz się więcej o akcji, poznaj szczegóły.

Zachęcamy także do zapoznania się z historycznymi projektami realizowanymi pod egidą fundacji Ja kobieta przez specjalistów naszej agencji:

Serwis internetowy Zakładów Mięsnych Madej & Wróbel  (który na dobrą sprawę także pracuje na naszych rozwiązaniach informatycznych – system klasy CMS) został wzbogacony o interaktywny katalog zbudowany w oparciu o technologię flash.

Silnik katalogu został zbudowany przez specjalistów naszej agencji od podstaw, dlatego możemy dowolnie modelować rozwiązanie, w zależności od potrzeb Klienta.  Zasady działania są bardzo proste – nie wymagana jest wiedza informatyczna, aby stworzyć swój własny katalog, który z pewnością wzbogaci serwis internetowy, każdy serwis internetowy!

Na początek zachęcamy do zapoznania się z katalogami przygotowanymi dla Madej & Wróbel

Najważniejsze informacje dotyczące interaktywnego katalogu produktów i usług

 • dodawanie kolejnych stron oraz usuwanie stron polega na załadowaniu nowych zdjęć na serwer (lub za sprawą systemu klasy CMS, o ile takowy został podłączony), nie wymaga to żadnej wiedzy graficznej czy programistycznej; system zrobi wszystko za nas – pobiera zdjęcia, przetwarza, sprawdza czy zdjęcie pasuje do katalogu
 • zmiana strony polega na wymianie zdjęcia na serwerze, bajecznie proste!
 • automatycznie generowane jest menu nawigacyjne z możliwością przełączania kolejnych stron oraz powiększania wybranych fragmentów strony
 • przełączanie stron możliwe jest na kilka sposobów – poprzez menu nawigacyjne, poprzez kliknięcie w stronę oraz przez przeciągnięcie strony w taki sam sposób jak przy czytaniu prawdziwych książek (generowany jest wtedy cień, dla jeszcze lepszego efektu wizualnego!)

Zapraszamy do składania zapytań ofertowych

Każde wdrożenie to nowe wyzwanie. Katalog możemy dostosować w 100% do potrzeb Klienta, możliwe jest opracowanie różnych wariacji graficznych, czy układu stron. Na koniec przedstawiamy kilka pomysłów na dodatkowe funkcje katalogu (mogą zostać zamówione przez potencjalnych klientów), które pokazują że wyobraźnia nie zna granic i tylko ona ogranicza funkcjonalność naszych aplikacji!

 • spis treści w formie graficznej listy zebranych stron (system automatycznie stworzy listę miniaturek)
 • tworzenie stron dostępnych po autoryzacji – na danej stronie katalogu należy wprowadzić hasło dostępu, aby zobaczyć jej zawartość; mechanizm autoryzacji możemy także powiązać z autoryzacją w ramach serwisu internetowego, gdzie katalog zostanie podłączony (o ile takowy system autoryzacji istnieje)
 • integracja kolejnych stron katalogu z portalami społecznościowymi – Facebook, Twitter
 • podłączanie plików zewnętrznych do wybranych stron katalogu (np. opisywana jest usługa, a podłączonym plikiem jest komplet informacji, warunki współpracy etc. – jeżeli strona posiada podłączony plik, katalog to zasygnalizuje i udostępni możliwość pobrania – każde pobranie jest monitorowane, system zbiera statystyki i przekazuje w ręce Administratora)
 • powiązanie wybranych stron katalogu z podstronami w serwisie internetowym – np. strona prezentuje wybrany produkt, a powiązania odsyłają internautę do bazy produktów oraz formularza zamówienia

Od miesiąca pracowaliśmy nad rozbudową możliwości wyszukiwarki mieszkań na stronie jednego z naszych klientów – Qualia Development. Efekty naszej pracy są już dostępne dla wszystkich odwiedzających, na stronie internetowej firmy. Jaki był nasz cel? Wprowadzić innowacyjny, ciekawy i przede wszystkim bardzo przejrzysty sposób na przeglądanie mieszkań gotowych do sprzedaży.

Na dzień dzisiejszy udostępnione zostały nowoczesne wyszukiwarki mieszkań dla następujących inwestycji oferowanych przez spółkę Qualia Development:  Na fali , Villa Siena oraz Villa Verde
(po kliknięciu na nazwę inwestycji możecie zobaczyć wdrożone rozwiązania).

Zadania naszych specjalistów postawione przez Klienta:

 • stworzenie dokładnych obrysów wszystkich budynków i obecnych w nich kondygnacji
 • integracja rzutu kondygnacji z wyszukiwarką standardową (wymiana danych, wymiana informacji o dostępności mieszkania czy wreszcie podłączenie plików PDF z planami mieszkania)
 • automatyczne kolorowanie mieszkania (na rzucie wybranej przez internautę kondygnacji) w zależności od statusu mieszkania – kolory są automatycznie aktualizowane, jeżeli mieszkanie zmieni status, kolor także się zmieni automatycznie

Czy wiesz że , Technologia, z której korzysta serwis internetowy firmy Qualia Development oraz wszystkie pod-serwisy inwestycji także została przygotowane przez zespół naszych programistów, ale o tym napiszemy wkrótce.

Jak Wam się podoba wyszukiwarka XXI wieku?

Kontrakt zawarty jakiś czas temu z Fundacją JA KOBIETA z Warszawy zaowocował kolejną realizacją. Tym razem podjęliśmy wspólne działania aby stworzyć serwis internetowy wraz z elementami identyfikacji wizualnej dla ogólnopolskiej akcji Finanse na 50plus.

Grupa kreatywna opracowała kilka różnych projektów logotypu. W drodze eliminacji, wybrany został jeden – najlepszy – projekt, która stanowi oficjalne logo projektu. Poniżej przedstawiamy wizualizację tej kreacji.

Głównym celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu finansowemu osób w wieku 50+. Projekt w swoich założeniach ma zaoferować uczestnikom zdobycie praktycznych, życiowych umiejętności, które będą przydatne w ich codziennym życiu, a także pokazać osobom 50+, jakie ułatwienia daje internet i nowoczesne technologie w odniesieniu do tematyki finansów osobistych.
Tekst pochodzi ze strony Finanse-na50plus.pl

Zadania stawiane przed naszą agencją

 • przygotowanie projektu oraz opracowanie materiału do druku certyfikatu dla uczestników projektu
 • produkcja oraz bieżąca obsługa (aktualizacja) serwisu internetowego – w ramach projektu przygotowany został nowoczesny projekt graficzny oraz zaimplementowany system klasy CMS (System Zarządzania Treścią)
 • podłączenie widgetów (drobnych narzędzi) związanych z promocją projektu na arenie SOCIAL MEDIA (m. in. Facebook)

Na potrzeby eventu, w którym brała udział spółka PKO BP – QUALIA DEVELOPMENT – nasza agencja opracowała zgrabny, niewielki program okienkowy działający w środowisku Windows, za sprawą którego realizowane są pokazy slajdów prezentujące inwestycje oferowane przez firmę Qualia Development.

Aplikacja została wyposażona w kilka zasadniczych funkcji:

 • automatyczne wybieranie zdjęć z podanego katalogu oraz wszystkich podkatalogów 
 • automatyczne usuwanie zdjęć  „uszkodzonych” (np. takich które są niekompletne, nie można ich odczytać)
 • możliwość wyboru ekranu, na którym wyświetlany zostanie pokaz slajdów (rzutnik, ekran komputera, zewnętrzny ekran np. ramka LCD)
 • możliwość wyboru sposobu przejścia pomiędzy zdjęciami
 • możliwość ustawienia czasu ekspozycji zdjęcia na ekranie
 • możliwość zapętlenia prezentacji

Każda z zaimplementowanych funkcji została dokładnie przemyślana przez specjalistów naszej agencji. W ten sposób udało się przygotować aplikację UNIWERSALNĄ, która z pewnością zostanie zastosowana wiele razy.

Rozpoczęliśmy nową kampanię! Tym razem promujemy nasze pomysły związane z automatyzacją procesu publikacji nowych wpisów na tablicy Facebooka. Jak to działa? Metoda jest bardzo prosta, została zilustrowana na obrazku. Państwa aplikacja obsługująca serwis internetowy (CMS) zostanie doposażona o moduł, który wysyła sygnały do Facebooka i publikuje wpisy na tablicy, w wyznaczonym przez Państwa Fan Page`u.

Państwa system pracuje na bazie rozwiązań OpenSource (Joomla, WordPress etc.) ? To nie stanowi dla nas problemu. Przygotujemy moduł pod każdy dostępny system CMS, jego pochodzenie nie ma najmniejszego znaczenia. Zapraszamy do skorzystania z naszej social-oferty.

 

Jakiś czas temu nasza agencja opracowała serwis internetowy Forum50+. (specjaliści z segmentu programowania przygotowali na potrzeby tej realizacji dedykowany system CMS). Nikt z nas wtedy nie sądził, że współpraca z Fundacją na Rzecz Kobiet „JA KOBIETA” nabierze tak dużego tempa i rozmachu. Dzisiaj jesteśmy po zawiązaniu długoterminowej umowy na obsługę serwisu Kobieta50+ wraz z całym zapleczem technologicznym.

Misją serwisu jest przybliżenie i pokazanie pokolenia kobiet dojrzałych. Misją portalu społecznościowego jest przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na wiek i płeć, przeciwstawienie się wykluczeniu społecznemu, odkłamanie stereotypów przypisanych dojrzałym kobietom, zmiana wizerunku kobiety przed i po pięćdziesiątce, propagowanie aktywnego stylu życia.

Jak minęły pierwsze miesiąca od zawiązania wspomnianego kontraktu? Oj, bardzo pracowicie! Rozpoczęliśmy od całkowitej przebudowy istniejącej platformy i przeniesienia zawartości merytorycznej do nowego systemu. Zostało także zmienione zaplecze hostingowe na nowoczesny, szybki serwer współdzielony.

W ramach nowej platformy przygotowane zostały następujące dodatki:

 • nowoczesny i bardzo poręczny system reklamowy, który pozwala na tworzenie szybkich, ale i zaawansowanych kampanii reklamowych
 • moduł komentarzy dla wszystkich internautów (bez konieczności logowania, ale za to z funkcjonalnością ANTY-SPAM`ową)
 • widget OSTATNIO NA FORUM – moduł, który pobiera dane z bazy danych forum PhpBB i prezentuje w przystępny sposób na stronach Kobieta50+. W jakim celu? Chodzi o stworzenie swego rodzaju „pomostu” (połączenia) pomiędzy platformą serwisową oraz Forum
 • wewnętrzne systemy statystyk (niedostępne dla internauty), które przez całą dobę mierzą poczytność publikowanych artykułów oraz przekazują odpowiednie dane do Administratorów serwisu
 • integracja z największym na świecie serwisem społecznościowym – FACEBOOK. Dzięki naszym działaniom w przeciągu kilku dni od podłączenia, liczba „lajków” wzrosła o 500%!

Z pewnością wielokrotnie będziemy wspominać projekty, tudzież inicjatywy realizowane we współpracy z Fundacją na Rzecz Kobiet „JA KOBIETA”, tymczasem – czas wracać do pracy!

Nasza agencja na potrzeby rebrandingu spółki PKO BP INWESTYCJE opracowała zestaw animacji flash. W ramach projektu przygotowane zostały następujące kreacje: nagłówki flash reklamowe (na poszczególne strony inwestycji realizowanych przez QL), animowany nagłówek na stronę korporacyjną , przestrzenny obrót logo QUALIA według określonych założeń.

Co będzie dalej? Czas pokaże. Póki co zachęcamy do przeglądnięcia zawartości serwisu korporacyjnego QL.PL oraz serwisów poszczególnych inwestycji.

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia naszych animatorów.

We wcześniejszym wpisie (z dnia 17.05.2011) informowaliśmy o tworzeniu kompletnej identyfikacji wizualnej dla nowej restauracji Sushi, której otwarcie zbliża się wielkimi krokami. Dzisiaj chcemy zaprezentować ostatnią produkcję dla SETO SUSHI tj. płatniki z tłoczonym logo (techniką laserową).

Wysokiej jakości skóra, głęboka czerń i wyraźne, mocne tłoczenie. Rozmiary płatników dopasowane są pod klienta, dlatego też w przypadku SETO SUSHI prócz rachunku , gość otrzyma broszurkę informacyjną, ulotkę czy kartę rabatową na kolejną wizytę w restauracji.

W ten sposób płatnik ma kilka funkcji, nie służy tylko i wyłącznie do zbierania pieniędzy.  Realizacja tego zamówienia pozwoliła nam na poszerzenie oferty oraz niejako niewielki zwrot w stronę agencji reklamowej, a nie tylko i wyłącznie agencji interaktywnej produkującej funkcjonalne i nowoczesne serwisy i aplikacje internetowe.

Osoby zainteresowane produkcją płatników w naszej agencji prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta. Wspólnie na pewno dobierzemy odpowiednie kolory, materiał, rozmiar oraz tłoczenie. SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Z początkiem maja 2011 nawiązaliśmy współpracę z restauracją Sushi, która rozpoczyna działalność na terenie województwa śląskiego. Efektem kilku tygodni pracy – jak na razie! – jest LOGO oraz projekt kuponów rabatowych, które zostały wykorzystane podczas promocji firmy w jednym z katowickich centrów handlowych.

Ale zacznijmy od początku …
Na projekt logo składały się 3 propozycje koncepcyjne, każda inna. Graficy opracowali wstępne propozycje w przeciągu 5 dni roboczych. Poniżej znajdują się przygotowane kreacje.

W efekcie kolejnych ustaleń została przygotowana dodatkowa propozycja, która okazała się strzałem w dziesiątkę! Poniższy projekt został zaakceptowany i stanowi logo restauracji SETO SUSHI.

Jakie są rokowanie i plany na przyszłość?

Według wszelkich przesłanek, współpraca pomiędzy naszą agencją i restauracją SETO SUSHI dopiero nabiera tempa! Przygotowane projekty logo oraz kupony rabatowe  (podgląd poniżej), to zaledwie początek.

Chcesz z nami zbudować projekt logo Twojej firmy? Napisz krótką wiadomość, a konsultant przedstawi ofertę.